Сучасна архітектура – симбіоз раціональності та оригінальності

Наприкінці червня партнери НАРУ відвідали один із масштабних міжнародних заходів у сфері будівництва – V Міжнародний архітектурний форум «Сучасна архітектура – симбіоз раціональності та оригінальності». Цьогоріч іміджевий захід об’єднав більш ніж 120 учасників – представників міжнародних та вітчизняних архітектурних і дизайнерських бюро, девелоперських, будівельних, інжинірингових, виробничих компаній, а також спеціалізованих бізнес-медіа. Увагу акцентували на поєднанні раціональності та оригінальності ідей, рішень, технологій; на балансі ефективності та естетики у сучасних архітектурних втіленнях.

Програма форуму включала доповіді (Live Presentations) іноземних та українських архітекторів, презентації найновіших технологій та практик (Product Showcases), що успішно були використані або ще використовуються в процесі будівництва архітектурних об’єктів, а також дискусії (Discussion Panels/Architecture Talks), які на відміну від минулих років були доповнені case-марафоном – короткими презентаціями проектів і технологій. Значну увагу було приділено актуальним нині питанням енергоефективності в архітектурі. Крім того, була окреслена проблема реновації невикористаних територій міст, її глобальність в сучасних умовах розвитку територій. Мав місце і розгляд юридичних питань, зокрема щодо відповідальності архітекторів перед замовником.

Загалом, форум виявився багатоаспектним і різноплановим. Саме такі заходи дозволяють не тільки ознайомитися з новинками на ринку архітектури, а й підняти на поверхню проблемні місця галузі, намітити шляхи їх вирішення, в тому числі із залученням міжнародного досвіду.

Більш детальну інформацію про сам форум та виступи учасників можна знайти за посиланням.

Опубліковано в Новини