Паризька кліматична угода для України

Останній пленарний тиждень четвертої сесії Верховної Ради України VIII скликання став напрочуд результативним. Окрім законопроектів з питань реформування окремих сфер господарської діяльності, про деякі з яких НАРУ інформувала на своєму веб-сайті, 14 липня цього року Парламентом ратифіковано Паризьку угоду щодо зміни клімату. Проект закону № 0105 підтримали 279 народних депутатів.

Паризька угода (фр. L’accord de Paris) – це угода в складі Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів двоокису вуглецю з 2020 року. Текст угоди було погоджено на 21-й Конференції учасників UNFCCC в Парижі та прийнято консенсусом 12 грудня 2015 року. На урочистій церемонії 22 квітня 2016 року Паризьку угоду підписали 175 країн, в тому числі й Україна.

Угода набере чинності після ратифікації щонайменше 55 державами, обсяг викидів парникових газів яких становить щонайменше 55% від загальносвітових.

Паризька угода має замінити Кіотський протокол, який зобов’язує розвинуті держави світу скорочувати викиди парникових газів. Головна ціль нової кліматичної угоди – утримати підвищення середньої температури на Землі у зрівнянні з доіндустріальним рівнем у межах двох градусів по Цельсію і прагнути обмежити його 1,5 градуса.

«Україна має скористатися усіма можливостями та механізмами, які передбачає імплементація Паризької кліматичної угоди. У результаті країна отримає значне скорочення викидів парникових газів, зменшення споживання традиційних енергоресурсів, збільшення частки відновлюваних джерел, модернізацію економіки, підвищення добробуту громадян» – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час круглого столу «Ратифікація Паризької угоди: що далі?», організованому Комітетом ВРУ з питань ПЕК 22 липня.

 

Опубліковано в Новини