Далекий близький Китай

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм, – повідомляє Урядовий портал. Головними темами зустрічі були практичні питання щодо поглиблення торговельно-економічної взаємодії країн.

Домовлено про проведення до кінця року в Києві Міжурядової торговельно-економічної комісії. В рамках проведення цієї Комісії буде організовано також українсько-китайський бізнес-форум.

Прем’єр-міністр України та Посол Китаю висловилися також за доцільність якнайшвидшого погодження Плану дій Україна – КНР (“Дорожньої карти”) щодо спільної реалізації ідеї побудови економічного поясу Великого шовкового шляху.

Водночас аналіз двостороннього товарообігу свідчить про зменшення в останні роки обсягів українсько-китайської двосторонньої торгівлі, здебільшого за рахунок зменшення поставок китайських товарів до України, та незначне зростання українського експорту до КНР.

Так, у 2015 році товарообіг між Україною та КНР склав 7,074 млрд. дол. США, що менше аналогічного показника 2014 р. на 17,6%. При цьому, китайський експорт товарів в Україну становив 3,517 млрд. дол. США (зменшення на 31,1%), імпорт українських товарів – 3,557 млрд. дол. США (збільшення на 2,1%). Сальдо двосторонньої торгівлі на користь України склало 0,040 млрд. дол. США.

Враховуючи економічний потенціал Китаю та заінтересованість України у міжнародних інвестиціях, двостороннє співробітництво є перспективним, – вважають фахівці НАРУ.

Довідково:

Китай визнав незалежність України 27 грудня 1991 року, дипломатичні відносини встановлено 4 січня 1992 року.

У березні 1993 року Україна відкрила у Пекіні Посольство, а в серпні 2001 – Генеральне консульство в Шанхаї.

Посольство КНР в Україні відкрито у Києві в 1992 році, у 2006 — Генеральне консульство КНР в Одесі.

Опубліковано в Новини