Видано першу електронну ліцензію на будівництво

Держархбудінспекція повідомила про видачу першої електронної ліцензії на будівництво в Україні. Це стало можливим в результаті запровадження за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні електронної системи для подачі документів на отримання ліцензії на будівництво.

Електронна система дозволяє подати документи через мережу Інтернет цілодобово 7 днів на тиждень. Автоматичний контроль правильності заповнення документу допомагає здобувачу ліцензії уникнути помилок. Також передбачено інформування ліцензіата щодо етапів розгляду його документів.

«Нова електронна адміністративна послуга для підприємців, що здійснюють діяльність у будівельній галузі, скоротить терміни отримання документу та допоможе уникнути помилок при заповнення заявки на ліцензію. Завдяки електронному сервісу взаємодія державних органів та громадян і підприємців стає не лише зручною та результативною, але й запобігає корупційним ризикам», – відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Ліцензіат, який отримав першу електронну ліцензію, подав документи он-лайн, не приїжджаючи до Держархбудінспекції. Таким чином, у процесі подачі документів ліцензіат заощадив щонайменше чотири дні й при цьому отримував на електронну пошту актуальну інформацію про стан розгляду справи, – повідомляється на сайті ДАБІ.

На сьогодні Держархбудінспекція надає п’ять електронних послуг з подання (отримання, реєстрації):

  • повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
  • повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
  • декларації про початок виконання підготовчих робіт;
  • декларації про початок виконання будівельних робіт;
  • ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва.

Планується впровадження електронного сервісу з реєстрації декларації на готовність об’єктів до експлуатації.

Скористатися послугами можна при наявності електронного цифрового підпису, що отримується в Акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК) або у відділеннях Державної фіскальної служби України (ДФС).

Опубліковано в Новини