Держава планує допомогти громадам з розробленням містобудівної документації

Як повідомляє ІАП «Столична нерухомість», розроблення містобудівної документації (генеральних планів, детальних планів територій та зонінгу), можливо, фінансуватимуться централізовано – з державного бюджету. Про це інформаційному виданню розповіла Тетяна Коротка, заступник бізнес-омбудсмена. «Наразі це лише ідея. Поки що ми обговорили з Віце-прем’єр міністром питання, чи не можна, теоретично, залучати на розробку містобудівної документації централізовані кошти – через державний фонд регіонального розвитку. Ця ідея отримала підтримку в Уряді. Ми плануємо просувати її далі – не лише в Уряд, а й у професійне співтовариство, щоб зрозуміти, чи такий спосіб фінансування стане виходом і допоможе вирішити проблему відсутності містобудівних документів», – зазначила заступник бізнес-омбудсмена.

Оскільки розроблення містобудівної документації, яка є основою забудови територій, є вкрай важливим, фахівці НАРУ детально вивчили питання щодо наявності правових підстав для такого фінансування.

Статтею 10 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено джерела фінансування робіт з планування територій. І хоча частиною другою цієї статті розроблення містобудівної документації на місцевому рівні за рахунок державного бюджету прямо не передбачено (джерелом таких заходів визначено місцевий бюджет та інші не заборонені законом джерела), відповідь на це питання дає частина четверта (цитуємо):  

«За рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування для розроблення плану зонування, детального плану території крім коштів державного та місцевих бюджетів можуть залучатися кошти з інших джерел, не заборонених законом, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування».

То ж ідея щодо розроблення містобудівної документації за рахунок коштів державного бюджету законодавству не суперечить. Справа за малим: була б політична воля та фінансові можливості.

Опубліковано в Новини