Від smart-кварталу – до smart-міста

На столичній вулиці Мельникова з’явиться перший в Україні smart-квартал, оснащений найкращими технологіями для комфортного проживання – повідомляє Аin.ua.

Smart Street – одна з ініціатив проекту Kyiv Smart City, що розпочав роботу в 2015 році.

Проект запустять восени, а основні роботи планують закінчити навесні наступного року. Після цього “розумна” вулиця буде постійно доповнюватися новими технологіями.

Планують повністю перебудувати дорожні комунікації – обладнати велодоріжку, встановити “розумні” сучасні світлофори, що запобігають утворенню заторів, енергоефективні ліхтарі на сонячних батареях, системи освітлення пішохідних переходів, датчики для незрячих, пандуси, з’їзди і ліфти для людей з обмеженою мобільністю. Крім цього, підземні переходи і парк ім. Котляревського обладнають тривожними кнопками і камерами спостереження.

Також планується озеленити вулиці і парк ім. Котляревського, встановити систему сортування сміття, “розумні” лавки і зупинки з сонячними батареями і можливістю підзарядки гаджетів, мережі електрозаправок і сенсори екологічного стану вулиць.

Фінансувати модернізацію вулиці будуть з різних джерел. Зокрема, очікується, що компанії будуть тестувати на ній свої технологічні розробки.

Нагадаємо, що фахівці та партнери НАРУ брали участь у міжнародному форумі «Формування розумних і стійких міст: прагнення до досягнення цілей сталого розвитку», який проходив 18-19 травня в Італійській Республіці.

 

 

 

Опубліковано в Новини