Представники НАРУ взяли участь у засіданні круглого столу

20 вересня за участю представників міжнародних експертів, представників Європейського парламенту та народних депутатів України відбулося засідання круглого столу «Європейська інтеграція у сфері екологічної оцінки: ОВД та СЕО».

Предметом обговорення стали законопроекти «Про стратегічну екологічну оцінку» (№ 3259) та «Про оцінку впливу на довкілля» (№ 2009а-д), підготовлені Мінприроди з метою імплементації в Україні європейського екологічного законодавства.

Законопроекти передбачають встановлення правових та організаційних засад здійснення оцінки впливу на довкілля і стратегічної екологічної оцінки на виконання міжнародних зобов’язань України у рамках Конвенції Еспоо, Оргуської Конвенції, а також імплементацію у національне законодавство положень Директив 2003/4/ЄC та 2011/92/ЄС.

Водночас експертне середовище має багато застережень щодо законопроекту № 2009а-д: як стосовно процедур оцінки впливу на довкілля, так і щодо переліку об’єктів, які підлягатимуть такій оцінці. Фахівці НАРУ долучилися до підготовки спільно з Конфедерацією будівельників України відповідних пропозицій, які було направлено до Верховної Ради України, профільного Комітету Парламенту, Кабінету Міністрів, Мінприроди,  Мінрегіону тощо.

Опубліковано в Новини