Київ отримав нові містобудівні повноваження

 У рамках реформ децентралізації 11 жовтня київська міська влада отримала від Державної архітектурно-будівельної інспекції України нові містобудівні повноваження – повідомляється на сайті КМДА.

Цьому передувало створення відповідного департаменту в структурі КМДА, конкурсний відбір та фахова підготовка його персоналу, передача документації на об’єкти, які переходять під контроль столичної влади, та затвердження акту спільної із ДАБІ комісії.

Нові містобудівні повноваження тепер дозволять КМДА повністю контролювати в столиці будівництво об’єктів із І до ІV категорії складності – від виділення земельної ділянки до приймання об’єктів у експлуатацію. Об’єкти V категорії складності залишаються у сфері відповідальності ДАБІ України.

 

Водночас за діяльністю новоствореного органу держархбудконтролю здійснюватиметься державний нагляд з боку Держархбудінспекції.

За інформацією ДАБІ, повноваження держархбудконтролю отримали вже 11 обласних міст. Серед них Ужгород, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Одеса, Херсон, Маріуполь.

Опубліковано в Новини