Уряд дозволив платити за комунальні послуги в розстрочку

На засіданні Кабінету Міністрів 19 жовтня схвалено постанову «Про зменшення фінансового навантаження на споживачів в оплаті за послуги централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату за послугу з централізованого опалення», згідно з якою громадянам, що не отримують житлові субсидії, надано можливість платити за цю послугу в розстрочку. Таке повідомлення оприлюднено на Урядовому порталі.

Там же розміщено зразок заяви, з якою споживач повинен звернутися до теплопостачальної організації. Тоді він може отримати розстрочку і в місяць звернення повинен сплатити 50% рахунку, а іншу частину необхідно буде оплатити рівномірно протягом квітня-вересня наступного року, до початку наступного опалювального сезону.

Як відомо, у вівторок прем’єр Володимир Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів має намір запропонувати громадянам, які не охоплені програмою житлових субсидій, скористатися 12-місячною розстрочкою для оплати житлово-комунальних послуг.

За інформацією Главком, Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що в Україні станом на вересень 5,3 мільйона домогосподарств призначені субсидії.

«В опалювальному періоді 2015–2016 років середньомісячний розмір субсидії становив 1200–1400 гривень на домогосподарство. З початком опалювального сезону і автоматичного перерахунку середній розмір субсидій виросте до 2000–2500 гривень на місяць», – сказав Рева.

В Мінсоцполітики очікують, що в 2016 році по субсидії звернуться близько 9 мільйонів домогосподарств, це більше від половини від усіх домогосподарств в Україні.

Опубліковано в Новини