Про створення Фонду енергоефективності

18 жовтня в готелі “Хілтон” відбувся форум “Енергонезалежність. Створення Фонду енергоефективності”.

У роботі Форуму взяли участь помічник Генерального секретаря ООН, Директор Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) для Європи і СНД Джихан Султаноглу, а також чиновники, народні депутати, представники міжнародних фінансових організацій, донорів, дипломатичної середовища, експерти.

Під час заходу було представлено законопроект «Про фонд енергоефективності» та необхідні кроки для просування реформи енергоефективності в Україні. Йдеться про делегування співвласникам механізмів управління своїм майном, створення сучасного ринку ЖКГ, забезпечення комерційного обліку в галузі, впровадження енергоаудиту та створення Фонду енергоефективності.

Для повноцінного запуску Фонду, як вважають учасники Форуму, необхідні 4 базових закони: “Про особливості права власності у багатоквартирному будинку” (прийнятий у травні 2015 року), а також “Про житлово-комунальні послуги“, “Про енергетичну ефективність будівель” та “Про комерційний облік комунальних послуг“, які перебувають на розгляді у Парламенті.

Концепція впровадження механізмів стабільного фінансування заходів з енергоефективності (створення Фонду енергоефективності) схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України № 489-р ще 13.07.2016. Однак сам законопроект для громадського обговорення на офіційних веб-сайтах органів влади поки-що не розміщений.

Фото: форум “Енергонезалежність. Створення Фонду енергоефективності”

Фоторепортаж із Форуму ТУТ.

Читайте також інформацію НАРУ про ринкові механізми стимулювання заходів з підвищення енергетичної ефективності будівель.

Опубліковано в Новини