Про перспективи будівництва парку сонячної енергії у Чорнобильській зоні

Розроблений за участі фахівців НАРУ Закон України 1472-VIII від 14.07.2016 «Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» дає перші результати. Як повідомляє Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, китайські компанії готові інвестувати понад 1 млрд. доларів США у будівництво парку сонячної енергії у Чорнобильській зоні.

Інвестиційні компанії CCEC та GCL зацікавилися можливістю будівництва парків сонячної енергії у зоні відчуження, – зазначається на сайті Мінприроди. Про це йшлося під час зустрічі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука із керівництвом китайських компаній.

«Це серйозна перспектива для України як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки, наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності. У розвитку «зеленої» енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і стан екології, і розвиток місцевих економік», – зазначив Остап Семерак.

Нагадаємо, що в липні Верховна Рада України ухвалила Закон України 1472-VIII, який визначає особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності, охорони атмосферного повітря на території зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

Опубліковано в Новини