Про загальні тенденції розвитку будівельної галузі

 

Підводячи підсумки року, що минає, фахівці НАРУ проаналізували інформацію, що характеризує динаміку розвитку будівельної галузі, та відмітили ряд тенденцій.

Обсяг освоєних капітальних інвестицій за січень-вересень 2016 року, за даними Держстату, склав 204,4 млрд. грн., що на 16,4 % більше відповідного показника попереднього року. При цьому індекс капітальних інвестицій демонстрував зростання від 0,7 % на початку року,  –  до понад 16 % за підсумками ІІІ кварталу.

Навіть враховуючи низьку базу відліку 2014-2915 років, такий прогрес є обнадійливим.

Індекс капітальних інвестицій

(у % до відповідного періоду попереднього року, наростаючим підсумком)

Обсяги виконаних будівельних робіт  також впевнено зростають.

Держстат повідомляє, що в січні–листопаді 2016 року підприємства України виконали будівельних робіт на суму 59,3 млрд. грн. Індекс  будівельної продукції порівняно із січнем–листопадом 2015 року становив 114,1 %.

Індекси будівельної продукції

(у % до відповідного періоду попереднього року, наростаючим підсумком)

%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%84%d0%b8%d0%ba2

При цьому понад половину від загального обсягу склало будівництво будівель (з них житлових – 25,7%, нежитлових – 25,6%), решта – інженерні споруди різного призначення (48,7%).

Збільшення обсягів виконання будівельних робіт спостерігається в усіх секторах, однак найбільше (на 24,5 %) зросло будівництво нежитлових будівель.  

Кількість отриманих документів, що дають право на виконання будівельних робіт, збільшилась у порівнянні із 2015 роком на 12%. Про це під час брифінгу «Про підсумки роботи Держархбудінспекції у 2016 році та результати децентралізації системи держархбудконтролю» наголосив Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев.

За його словами, на сьогодні ДАБІ опрацювала 111 тис. дозвільних документів на початок будівельних робіт, тоді як за аналогічний період минулого року – 99 тис. документів.

Будувати починаємо більше, аби тільки ці новобудови не залишилися довгобудами. Адже обсяги прийнятого в експлуатацію житла, за статистикою, у січні−вересні 2016 року порівняно з відповідним минулорічним періодом зменшилась на 6,9 % (без урахування площі, прийнятої в експлуатацію відповідно до спрощеного Порядку легалізації самобудів, − на 6,0%). Кредити для забудовників та для населення залишаються малодоступними, а власні заощадження населення та обігові кошти підприємств в умовах економічної кризи є не найнадійнішим джерелом інвестицій.

 

Опубліковано в Новини