У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про фонд енергоефективності»

Законопроект «Про фонд енергоефективності», з презентацію якого ми знайомили наших читачів, подано до Верховної Ради. Документ зареєстровано за № 5598 від 26.12.2016.

Метою Фонду, відповідно до законопроекту, є підтримка ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з енергоефективності та енергозбереження переважно в житловому секторі з урахуванням національних планів щодо енергоефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд створюється як фінансова установа — юридична особа публічного права зі статусом неприбуткової організації та з досить широкими повноваженнями і автономією.

Профільний Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко прогнозує в разі прийняття законопроекту скорочення споживання газу на 10 млрд. м3, забезпечення річної ємності ринку енергоефективності у 60 млрд. грн., додаткові фінансові надходження до бюджетів у 10 млрд. грн. та створення 75 тисяч нових робочих місць.

Зазначимо, що документ було схвалено на засіданні Уряду ще 7 грудня.

Опубліковано в Новини