Закон про запровадження мораторію до кінця 2017 року на здійснення державного нагляду і контролю підписано Президентом України

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», прийнятий Верховною Радою України 3 листопада 2016 року, – повідомляє прес-служба Глави держави.

Законом до 31 грудня 2017 року встановлюється мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Позапланові контрольні заходи здійснюватимуться за погодженням Державної регуляторної служби лише:

  • за письмовою заявою суб’єкта господарювання за його бажанням;
  • за рішенням суду;
  • у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Дія цього Закону не поширюється, зокрема, на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та його територіальними органами (в частині перевірки дотримання державних будівельних норм, державних стандартів і правил щодо доступності для маломобільних груп населення).

Чи зможуть проводити планові перевірки з означених питань органи державного архітектурно-будівельного контролю виконавчих органів рад, які отримали відповідні функції на підставі делегованих повноважень, – закон не визначає. Не зрозуміло також, як реагуватимуть інспектори на інші порушення, які можуть бути виявлені на об’єкті (у тому числі самовільне будівництво, заниження категорії складності, загрози аварій, обвалів, інші порушення, що становлять загрозу для життя і безпеки населення) в умовах такого «часткового мораторію». НАРУ готує запит з цих питань до центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.    

Опубліковано в Новини