Нове у технології будівельних матеріалів

Дослідники мексиканського Університету Мічоакана Св. Миколая де Ідальго розробили новий тип фосфоресцентного цементу, здатного освітлювати доріжки або будівлі без використання електроенергії – повідомляє Sciencealert.

Команда взяла матеріали, що використовуються при виготовленні цементу, і, додавши певні добавки, модифікувала оптичні властивості цементу, зробивши його фосфоресцентним.

Фосфоресцентний матеріал поглинає енергію сонця і потім випромінює її як світло, яке можна побачити в темряві.

Використовуючи добавки, вчені змогли запобігти утворенню кристалів, які зазвичай утворюються в процесі виробництва цементу, створивши матеріал із некристалічною структурою, схожою на скло, що дозволяє світлу проникати всередину. Варіюючи склад добавок при виробництві цементу можна домогтися зміни інтенсивності люмінесценції і кольору.

Команда стверджує, що цемент зможе вбирати достатньо енергії, щоб випромінювати світло до 12 годин навіть за похмурого дня. Однак стабільність цементу вимагає подальшого вивчення, зокрема щодо того, як його «лагодити» у разі пошкодження.

Нагадаємо, що українські виробники цементу, ймовірно, будуть змушені підвищити вартість своєї продукції в разі, якщо Укрзалізниця з 1 лютого 2017 року підвищить на 25% тарифи на вантажні перевезення. Як наслідок, ринок може заповнити більш дешевий цемент з Білорусі.  Про це повідомив голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент» Роман Скильский на прес-конференції.

Опубліковано в Новини