Програму «теплих» кредитів продовжено

Сьогодні Уряд продовжив на 2017 рік дію програми «теплих» кредитів та удосконалив порядок надання відшкодування за нею – повідомляється на веб-сайті Держенергоефективності України.

«Найближчим часом українці вже зможуть у повному обсязі використовувати можливості цієї програми та залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності» – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відповідне рішення Кабінету Міністрів України, яке прийнято сьогодні, 8 лютого, на засіданні Уряду.

Очільник відомства також повідомив, що в цьому році, як і раніше, українці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

  • 20% – на придбання «негазових» котлів;
  • 35% – для утеплення індивідуального житла;
  • 40% – для ОСББ;
  • 70% – для отримувачів субсидій, які входять до цих ОСББ.

Серед цьогорічних нововведень – розширення переліку банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, але і в Приватбанку. Також стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів, на які, як і раніше, зможуть отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги.

«Нагадаю, Державним бюджетом України на реалізацію програми у 2017 році виділено 400 млн грн. За нашими розрахунками, це дозволить ще сотні тисяч українців скористатися допомогою на утеплення житла та в рази зменшити свої витрати на комунальні платежі», – повідомив Голова Агентства.

Довідково:

З початку дії програми (з жовтня 2014 року) її учасниками стали понад 215 тисяч родин, що залучили на енергоефективні заходи більше 2,7 млрд. грн. Від Уряду вони отримали близько 1,16 млрд. грн. відшкодування.

Опубліковано в Новини