Концепція розумних міст – запорука сталого розвитку

Міжнародний Форум «Формування розумних і стійких міст: прагнення до досягнення цілей сталого розвитку» відбувся 18-19 травня в Італійській Республіці.
Форум організовано Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) спільно з Європейською економічною комісією Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) за підтримки Міністерства економіки і фінансів, Торгової палати та Міністерства економічного розвитку Італії.
Серед учасників, які представляли Україну були міський голова м. Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков, Президент Громадської спілки «Національна асамблея розбудови України», експерт ЄЕК ООН Олександр Непомнящий, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
Основне завдання заходу полягало в обговоренні концепції стійких міст, національних та міжнародних ініціатив з цих питань та визначення ключових напрямків на перспективу. Впровадження концепції розумних міст для забезпечення сталого розвитку базується на інтелектуалізації їх підсистем (енергетика, транспорт, будівлі, водопостачання, держпослуги).
Сучасні міста повинні бути інтелектуальними, тобто ефективними (в тому числі в частині обміну інформацією, технологічної стресостійкості, високого рівня контролю всіх систем), зі стійким розвитком (із забезпеченням зниження енергоспоживання і викидів CO2, ефективним управлінням витратами, зниженням потреби в великих інвестиціях в інфраструктуру ) і комфортними для життя (шляхом забезпечення зростання якості життя городян, залучення талантів, зростання конкурентоспроможності).
В ході обговорення проведено аналіз стандартів, показників і методик, реалізованих для оцінки ефективності функціонування і потенціалу «розумних» стійких міст.
На думку Олександра Непомнящого ефективне запровадження сталого розвитку міст значною мірою залежить від декількох складових: конкурентоспроможності бізнесу, екологічної безпеки, збільшення соціальних стандартів, нових підходів до можливостей глобального партнерства.
За результатами роботи Форуму було прийнято Римську Декларацію, до проекту якої під час обговорення активно вносили пропозиції представники України.

Опубліковано в Новини