Новини наших партнерів: відбулося засідання круглого столу з питань впровадження в Україні Регламенту ЄС 305/2011

Темою засідання круглого столу, організованого сьогодні Міждержавною гільдією інженерів-консультантів (МГІК) спільно з Європейським союзом з технічних ухвалень у будівництві “The European Union for Agrément” (UEAtc), стали питання впровадження європейсько-орієнтованої системи технічного регулювання у будівельній галузі України.

Дискусія відбулася за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лева Парцхаладзе, президента UEAtc Бені Де Бліра, директора ДП «НДІБК» Геннадія Фаренюка, президента МГІК Олександра Непомнящого, експертів, представників будівельної спільноти.

В ході зустрічі підписано Меморандум про взаєморозуміння між UEAtc та МГІК. Сторони – підписанти Меморандуму сприятимуть заохоченню та розвитку взаємних контактів шляхом застосування широкого спектру ініціатив, що містять поширення інформації, проведення заходів щодо створення мережі ділових зв’язків та неформальних відносин з метою досягнення взаєморозуміння та зміцнення партнерства.

Нагадаємо, що напрямки розвитку будівельної нормативної бази ЄС було визначено Директивою Ради 89/106/ЄЕС від 21 грудня 1988 р. про зближення законів, підзаконних актів та адміністративних положень держав-членів стосовно будівельних виробів. Регламентом (ЄС) № 305/2011 скасовано Директиву 89/106/ЄEC. У зв’язку із внесенням змін до Директиви 89/106/ЄЕС, виникла необхідність прийняття консолідованої версії Регламенту (ЄС) № 305/2011, який врахував та удосконалив вимоги Директиви 89/106/ЄЕС.

В Україні положення Директиви 89/106/ЄЕС впроваджено постановами Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1764 «Про затвердження Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд» та від 01.03.2006 № 240 «Про затвердження Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування».

Законопроект «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель та споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів», спрямований на імплементацію положень Регламенту (ЄС) № 305/2011, вже кілька разів вносився до Верховної Ради. Необхідність його прийняття визначено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачена адаптація законодавства нашої країни до Регламенту 305 та здійснення імплементаційних заходів.

 

Довідково

UEAtc створений у 1960 році й об’єднує на добровільних засадах національні науково-дослідні інститути, центри або організації з 17 країн західної Європи та єдину країну із східної − Україну. Члени UEAtc є членами ЕОТА (Європейська організація з технічних ухвалень у будівництві), яка є структурою Комісії ЄС. Працюючи одночасно в UEAtc і ЕОТА, вони значною мірою визначають політику у сфері будівництва в ЄС.

ЕОТА опікується питаннями Європейських технічних ухвалень (ЕТА) на будівельну продукцію, які мають те саме значення, що і стандарти, але для інноваційної продукції. Тобто ЕОТА всіляко сприяє розповсюдженню новітніх технологій, які ще не унормовані стандартами.

 

Опубліковано в Новини